Alkoholismus

09.11.2018

Proč jedni pijí hodně, přitom se však neopíjejí a nejsou z nich alkoholici, zatímco jiní se zpočátku ovládají, ale nakonec se stejně dříve či později stávají otroky démonu alkoholu?

Alkohol pomáhá přerušit vazby s vnějším světem, stáhnout se z vědomí, takže v duši je záblesk lásky a dobrotivosti. Lidé obvykle pijí alkohol, aby zpomalili své vědomí a odhalili jejich pocity, aby bylo jednodušší komunikovat a být upřímní, to znamená, že jejich cílem je komunikovat.

U alkoholiků jsou cíle posunuty. Jejich hlavním cílem jsou nepřetržité pozitivní emoce. Cílem je alkoholická omámenost, euforie z pití.

Alkoholismus - příčiny a následky jsou podobné, srovnatelné s užíváním drog.

Proč je pro člověka intoxikace alkoholem cílem, ne prostředkem? Když člověk poškodí duši, vzdává lásku a morálku, jeho duše začíná trpět. Duše nemůže žít bez pocitu vnitřní radosti. To se stane, když se duše připoutává k tomuto světu a zapomene na Boha. Aktivace zaměření na touhy, vášně zesilují podvědomou agresivitu, vytváří netoleranci bolesti duše a program sebe-destrukce. Člověk je ublížen zevnitř, hledá pozitivní emoce. Hlavním rivalem lásky je potěšení; láska je nahrazena potěšením, radost se stává hlavním cílem.

A maskování je potěšením z uvolňování energie, ke které dochází při pití alkoholu. Jsme nastaveni takovým způsobem, že si užíváme uvolňování energie. Z kvalitního nápoje se člověk nenechá opít, dostane jen lehké opojení. Pocit intoxikace, ve skutečnosti, vyplývá z otravy těla nekvalitního nápoje. Lidské tělo bojuje s otravou, vyhazuje jemnou energii a člověk se těší z tohoto vydávání. Pokud však uvolnění energie nedochází prostřednictvím lásky a prostřednictvím dobrovolného návratu k lásce, nýbrž násilím (v zájmu neutralizace účinků otravy těla) - v tomto případě začíná sebezničení. Uvolnění jemné životní energie není kompenzováno, dochází ke snížení strategických rezerv jemné energie člověka. Jedná se o dopingový režim: pokud člověk vyrábí energii hlavně pod vlivem stimulantů, pak se tělo postupně vyčerpává. Pak nastávají tragické změny - člověk stárne a slábne před našimi očima.

Moderní víno obsahuje obrovské dávky konzervačních látek, které játra nedokážou neutralizovat. Většina vín - to je obyčejný falešný alkohol, prášek, cukr, barvivo. Veškerý tvrdý alkohol je prakticky špatný, i pivo velmi oslabuje v mládí, což vede k neplodnosti a rakovině. Proto je současná propaganda piva a alkoholu v podstatě sterilizací země.

Alkohol tak přispívá k odstranění vnějších problémů s lidmi, ale zesiluje vnitřní problémy. Falešně odstraňuje příčinu, alkohol velmi silně svádí člověka vnitřně, což z něj činí otroka závislosti na alkoholu.

Alkohol rozbíjí kontrolu nad situací. Když si vezmete alkohol, prudce klesá kontrola situace, pocity se začínají oživovat a člověk zažívá štěstí. Ale ve skutečnosti to není radost duše. Oživené pocity se okamžitě začínají posunovat směrem k chtíčům, pýcha je přeměněna na žárlivost. Bez víry, bez úsilí o Boha, je koncentrace na jeden instinkt nahrazena soustředěním na druhý. Pití alkoholu proto úzce souvisí s uctíváním sexu.

Existují tři úrovně kontroly nad situací: fyzická je kontrola koordinace pohybů; psychická je vědomá kontrola situace; duchovní jsou témata budoucnosti, vztahy s blízkými, atd. Alkohol ničí všechny tři řídicí systémy.
- Zničení koordinačních center se projevuje v tom, že koordinace pohybů je v člověku narušena, jeho ruce a hlava se začínají otřásat. Na úrovni ovládání vědomí, je to funkce mozku. Pokud neustále blokujete kontrolu na úrovni vědomí, člověk se stane hloupým. 
- Alkohol ničí vztah k budoucnosti, což do jisté míry pomáhá překonat závislost na budoucnosti, ale neustálé odmítání budoucnosti vede k její ztrátě.

Když je konzumován alkohol, jsou ničeny duchovní struktury zodpovědné za lidské vztahy. K udržení vztahů je neustále nutné vynakládat jemnou energii. Tato energie jde do vzniku nejen vztahů, ale i budoucích dětí. Na jemné rovině, vášeň k alkoholu vypadá nejen jako přání k smrti, ale také jako přání smrti potomkům až do 4-7 kolena.

Proč člověk, který je závislý na alkoholu za účelem intoxikace, zahrnuje program pro zničení dětí? Játra se nesnáší s jedy a vždy vyžaduje velké množství energie, aby je neutralizovalo; pokud není žádná láska, pak tato energie může být převzata pouze od potomků. Pak se tato osoba bude stále vzdávat toho, co přijala - dopadne to jako absence dětí nebo ztráta budoucnosti nebo obojího současně.

Nejhorší věc ohledně užívání alkoholu není fyzický účinek na tělo, ale skutečnost, že se vytváří program zničení kontroly, včetně koordinačních center, které tělo podporuje a které se aktivuje bez ohledu na množství spotřebovaného alkoholu, proto se alkoholici rychle opijí. Tedy program sebe-zničení je zahrnut sám o sobě a člověk je šťastný, že se sám ničí.

Alkohol otevírá dveře k vzniklým hříchům, hrubí duši a přesunuje vysoké pocity do nízko položených. Alkohol velmi účinně potlačuje svědomí člověka - hlas lásky v jeho duši, otevírá cestu pro spáchání následných morálních zločinů. Závislost na alkoholu před zplozením dětí může nejen fyzicky ochromit nenarozené dítě, ale také uzavřít duši k lásce a víře. Závislost na  alkoholu přispívá ke zrození hříšníků a zločinců. Zvlášť nebezpečné pít je pro mladou ženu.

Už dávno bylo zjištěno, že ten, kdo pije sám, se stává alkoholikem a pije sám. Je to proto, že než bude mít potěšení, nemusí dávat část energie, aby komunikoval. Proč je obvyklé v těch oblastech, kde je vinařství říkat dlouhé příběhy? Protože čím více dáváme energii, tím méně budeme spojovat a podřizovat se radosti, kterou dostáváme.

Muži jsou často alkoholici kvůli jejich hrdým a žárlivým ženám. Nahromadili hodně vnitřní agrese v důsledku uctívání vztahů a sexuality. Čím silnější je ženská připoutanost ke svému milovanému, tím těžší je, aby se od něho odpoutala a tím silnější bude vzniklá agrese. Žárlivá a citlivá žena na jemné úrovni neustále napadá a zabíjí svého manžela. Alkohol vede k roztřesení vědomí a přání, a pak žena již "nerozbije" agresi svého manžela. Pokud se však muž nesnaží zastavit nesprávné chování sebevzděláváním a prací na sobě, ale pouze alkoholem, pak postupně musí zvyšovat dávku. A pak pije nebo se rozvede svou ženu.

Přestává-li žena směřovat k Bohu a porušuje-li druhé přikázání, začíná být žárlivá, urážlivá a sklíčená. Pokud posiluje svůj stav vilnosti a holduje alkoholu, pak proces degradace duše nabírá na obrátkách. Alkohol brzdí vyšší city a transformuje vyšší energii na sexuální. Člověk, který holduje alkoholu, se stává chlípným, proměňuje se na otroka svých tužeb. Takový člověk má mnohem větší sklony ke krádeži a vraždě. A čím více bude jeho energie směřovat k živočišné podstatě, tím zřetelněji se u jeho dětí bude projevovat chtíč, chlípnost, prolhanost, chamtivost a závist.

Příznaky počátečního alkoholismu zahrnují:
Chvíle, kdy člověk pije sám; často pije i ráno; pije nápoj, který mu dává euforii; pije méně a rychleji se opije.

Pro koho není nebezpečné pít alkohol?
1) nepije nízkokvalitní alkohol, tj. jeho účelem není intoxikace, získává hlavní potěšení z kvality nápoje;
2) nemá zájem o silné nápoje;
3) nepije sám
4) nepije často
5) pojem "dovolená" a "alkohol" není pevně spojen;
6) sex a alkohol existují odděleně;
7) pojetí štěstí a radosti není spojeno s alkoholem;
8) je pro něj možné vydržet dlouho bez alkoholu. 

Pokud má někdo v těchto bodech opak (ať už je to alkohol nebo droga) - tzn. pije jakýkoliv alkohol, má zájem o silné nápoje, pije sám, pije často, nedovede si představit dovolenou bez alkoholu, nedokáže mít sex bez alkoholu, štěstí a radost prožívá jen pod vlivem alkoholu a nevydrží bez pravidelné konzumace - má s alkoholem či jinou drogou problém, má problém v životě.
V obecném měřítku se tyto body dají zhodnotit s dalšími hodnotami, zda na nich lpíte a máte s nimi problém,  ať už hmotnými hodnotami (peníze, dům, auto, ...) nebo hodnotami duchovními (schopnosti, vztahy, děti, osud, morálka, ideály, sny).

V dnešní době se přiblížila připoutanost téměř ke všemu a nebezpečí alkoholu spočívá v tom, že tím, že váže duši, alkohol nedává člověku příležitost podstoupit očistu a místo toho, aby očistil duši, zahájí seberegulační program. V přechodných obdobích je alkohol na jaře (únor-březen-duben) a na podzim (srpen-září-říjen) obzvláště nebezpečný, protože v tomto okamžiku v naší podvědomé mysli se aktivuje pocit lásky, který nám dává novou energii. Transformace jemné životní energie, která vstupuje do duše do chtíče, nás zbavuje nás i našich dětí energií budoucnosti.

Článek - Znaky lpění, připoutanosti, absolutizace zde:


Jak se ze závislosti vyléčit?

Už dávno je známo že: nejlepším prostředkem proti alkoholu a drogám je víra. Je to láska v duši. Jedná se o zdravý životní styl a tvorbu zdravých návyků. Nejlepší příležitostí k překonání stresu je shromažďování Božského v duši, stav, ve kterém milujeme všechno lidské, ale nezáviset na něm. Nelpět na ničem, nepovyšovat nic a nikoho nad lásku k Bohu.

Hlavním důvodem stresu není posuzovat situaci a pokusit se jen o pozitivní emoce. Nejprve musíte cítit Božskou vůli a teprve poté zahrnout logiku, hodnocení, vědomí. Nejlepší obranou proti stresu je vědět, že nic není náhoda a že vše má nejvyšší logiku. Musíte věřit v Boha. Věřte, že nás Bůh miluje. Protože nás Bůh miluje, i my Ho musíme milovat. A všechny naše problémy jsou úkoly, které musíme řešit. To není trest, ale pomoc. Když to cítíme, pak se v duši objeví teplo. Poté je třeba hledat různé zdravé zdroje uvolňování energie: láska, péče o druhé, oběť, kreativitu, sport, vytvrzování.

Zároveň je nutné modlit se, abychom zachovali Boží lásku, když se lidstvo zhroutí, abychom byli připraveni vzdát tužeb a života pro lásku k Bohu, aby naše nejvyšší štěstí bylo uchování lásky k Bohu. Pokud si opakujeme tisíckrát, že pro nás je nejvyšší potěšení láska k Bohu, a život a touhy jsou druhotné, pokud se soustředíme na Božskou lásku, modelujeme ztrátu našeho života, naše touhy, postupně překonáme naše problémy.

Když se duše začne naplňovat láskou, touha po alkoholu a drogách se okamžitě zastaví.

Zdroj: https://lazarev.ru/researchmenu/2977-2016-11-22-08-18-30.html